Aktivity a hry

Jste učitel/ka ve školce nebo škole? Průvodcujete v alternativní/komunitní/jiné školce či škole nebo vedete domškoláky? Pracujete v klubu nebo kolem sebe máte jakoukoliv skupinu dětí či mladých lidí? Školíte nebo jinak pracujete s mládeží? Rádi byste je seznámili se světem jaký je? Podpořili v nich rozhled, tvořivost, toleranci a zájem?

Společnáčervená linka” všech aktivit je cestování po světě, poznávání sebe a myšlenka respektování odlišných kultur.

Jak více poznat svět, ve kterém žijeme zábavnou formou?

Svět se nám zmenšuje, ať chceme nebo ne. Vzdálenosti jsou kratší, i daleké cesty stále dostupnější a lidé různých kultur a národů jsou v pohybu po celé planetě.

Co můžeme udělat pro to, abychom děti na tento svět připravili, aby v něm mohli žít ve větší lehkosti a spokojenosti bez předsudků? 

Diverzita je naší přirozeností.

Témata, kterými se v mých aktivitách pro děti a mládež zabývám se týkají zvyšování tolerance a sounáležitosti, podpory představivosti, bourání stereotypů a jiných forem diskriminace, dále rozšíření obzorů a vzbuzení zájmu o jiné kultury i o sebe. Každý jsme originál.

A HLAVNĚ JE TO ZÁBAVA!

Mé aktivity a hry se dají přizpůsobit různým věkovým skupinám.

Zaujalo Vás to? Rádi byste si něco vyzkoušeli?

"Aktivity a karty od Jany jsou opravdu multifunkční. Jednak jsou krásně zpracované. Vše je přehledné, jsou použity nápadité a barevné obrázky. Velkou hodnotu vidím v detailně zpracovaném návodu, jak s kartami pracovat. A to nejen tradičním pojetí jazykových konverzací, ale i s příklady nápaditých otázek a návrhů aktivit. No a jako třešnička na dortu se celým souborem tohoto materiálu proplétá myšlenka respektování odlišností jednotlivých kultur a národností právě na základě jejich poznávání a otevřené diskuse. Tento materiál s hlubokým přesahem do smysluplných komunikačních aktivit doporučuji všema deseti. "
Lenka Málková
Lektorka angličtiny a koučka lektroů, projekt Cesty k jazykům

TRIO Karty

Stáhněte si zDARma

Vnímání světa

Soubor aktivit na podporu multikulturního vnímání světa pro děti ve věku cca 6–12 let

Hra na svět

Soubor aktivit na podporu interkulturního vnímání světa pro děti a mládež ve věku cca 12–18 let