Můj příběh

SNY

Tak jako spoustu mladých lidí jsem vůbec nevěděla, co budu dělat, co mám jít po maturitě studovat nebo co bych chtěla dělat jako zaměstnání. Přišlo mi, že taková pracovní pozice jakou jsem si přála, ještě neexistuje 🙂 Jediné, s čím jsem si byla jistá, byla touha poznávat nové země, kultury, lidi, přírodu, prostě všechno neznámé a nové.

STUDIUM

V tu dobu jsem ještě neměla odvahu sama někam odjet nebo se vydat na vlastní pěst sama do zahraničí. Vybírala jsem si tedy obory na škole jako cestovní ruch, jazyky nebo cokoliv, co souviselo se zahraničím, ale kam jsem chtěla jsem se nedostala. Šla jsem tedy studovat „jen“ ekonomickou VOŠ, abych získala čas na rozmyšlenou. Kolem roku 2000 se teprve začínaly objevovat možnosti cest do zahraničí jako Erasmus nebo au-pair.

Až po studiu se začaly dít věci.

 

CESTY

Nejdříve jsem si splnila první sen vidět pyramidy v Egyptě jako klasický turista s cestovní kanceláří. Poté druhý sen cestováním po Novém Zélandu, což byla moje první velká cesta. Ta odstartovala moji vášeň k cestování a poznávání jiných kultur, přírody a lidí.

 

Zároveň to bylo i poznávání sama sebe, vystoupení z komfortní zóny a objevování, co všechno zvládnu a čeho jsem schopná. Po návratu jsem 5 let žila ve Skotsku. Říká se, že je to takový malý Zéland. Na Glasgow college se mi konečně podařilo studovat angličtinu a cestovní ruch. Při práci jsem se seznámila s lidmi z celého světa, což mi otevřelo cestu k naplnění třetího snu, a to procestovat Latinskou Ameriku. Odletěla jsem do Ekvádoru v Jižní Americe a zpáteční letenku měla za tři měsíce z Brazílie, kam jsem se tedy po své ose musela dostat. Cestou jsem strávila svůj narozeninový den na Machu Picchu, objevila vášeň v trekování, španělštině, couchsurfingu nebo doborovolničila v bolivijské džungli, kde jsem se starala o zraněná zvířata nebo venčila pumy.

Latinská  Amerika mě uchvátila natolik, že jsem jí chtěla objevovat dál. Následovalo Mexiko, kde jsem 2 měsíce pracovala jako dobrovolník v San Cristobal de las Casas a dalších 5 měsíců cestovala a objevovala další země a kultury v Guatemale, El Salvadoru a Nikaragui. Objevila jsem zálibu v sopkách a lezla na každou dostupnou. Byly to úžasné zážitky v nádherné přírodě a se skvělými lidmi.

Po příletu domů už život není nikdy stejný 🙂

Můj oblíbený citát je: „Už nikdy nebudeš znovu úplně doma, protože část tvého srdce bude vždy někde jinde. To je cena, kterou zaplatíš za to bohatství, že miluješ a znáš lidi na více než jednom místě.“

a já si k tomu doplnila: „Můžu být doma kdekoliv!

JAZYKY

V rámci studií mě bavily cizí jazyky a tak jsem se po úspěšném absolvování TEFL kurzu stala lektorkou angličtiny. Angličtinu a cestovní ruch jsem studovala i ve Skotsku, kde jsem žila 5 let. V praxi angličtinu UČÍM,  PŘEKLÁDÁM, jak písemně, tak simultánně. Cestování po Latinské Americe mě obohatilo ještě o španělštinu.

SOUČASNOST

Životní cesty mě po 15ti letech zavedly zpět do mého rodného města v Podkrkonoší, kde nyní žiju se svou rodinou a další cesty podnikám zatím hlavně v rámci Evropy.

OSOBNÍ ROZVOJ

Vždy jsem vnímala, že je tu i něco jiného možné. Přes reiki, numerologii, Cestu, jsem se dostala až k modalitě Access Consciousness®. Používám nástroje, které mi pomáhají vypořádat se s životními „překážkami“ a dokážou nakopnout a vrátit mě k sobě. Jejich každodenní používání mi pomáhá udržet se v souladu se sebou. Terapii Access Bars® nabízím jako podpůrnou metodu k „vyčištění hlavy“, uspořádání si myšlenek a nakopnutí, protože s volným prostorem v hlavě se lépe plánuje COKOLIV V ŽIVOTĚ! Třeba i ŽIVOT VE SVĚTĚ :).

ZÁMĚR

Proto je mým záměrem Otevírat možnosti nových začátků, vysněného života nebo života, o kterém ani nevíte, že ho můžete mít a žít.