Tak to vidím já … 2

Mé osobní pohledy s autorskými citáty k tématům cestování, životu v zahraničí, studiu jazyka atd. – 2. díl.

 

“ZÁŽITKY Z CEST …. KOŘENÍ ŽIVOTA JEST!”


Možná se říká “všude dobře, doma nejlíp”, ale to musíte nejdříve někam vyjet, abyste toto rčení mohli použít, a nebo zjistíte, že to tak úplně neplatí? 🤓😏☺️
To už velmi záleží na individuální zkušenosti. Každopádně si spoustu zážitků z cest budete pamatovat hodně dlouho, minimálně Vám zůstane ten pocit “tam jsem byl, to jsem viděl”, pokud se podíváte na fotky, obrázky nebo mapu míst, které jste navštívili.”Cestování rozšiřuje obzory” ve všech smyslech, kterými si tuto větu můžete vyložit.
A abych se vrátila na větu z obrázku – Sedět na zadku na stejném místě celý svůj život … není to trochu nuda?
Pojďme si ten život trochu okořenit 😉 😋😉

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

 

“LEPŠÍ PRACOVNÍ NABÍDKY …. LEPŠÍ ŽIVOTNÍ VYHLÍDKY”

Každá pracovní zkušenost (včetně dobrovolnické činnosti, job shadowingu či stáže) se počítá a určitě Vám může otevřít nejedny dveře k vysněnému pracovnímu životu.

A pokud máte pracovní zkušenost ze zahraničí, řekla bych, že to platí alespoň dvojnásob. Tím, že máte zkušenost ze zahraničí ukazujete, že jste schopni si leccos zařídit, domluvit se v jiném jazyce, přizpůsobit se různým podmínkám a zvyklostem atd. …. Otevřou se dveře, které by jinak mohly zůstat zavřené.

Myslím si, že je to tzv. win – win situace …. Vy si více důvěřujete, získáte větší přehled, co práce obnáší, jak to na jiných místech chodí, tím máte konkrétnější představu, co chcete, a na co nepřistoupíte a zaměstnavatel získá schopného zaměstnance … pokud se nerozhodnete jít si svou cestou 😃 👣👣👣 😃

Pro více inspirace Vás zvu na svůj blog projektu ŽIVOT VE SVĚTĚ
https://www.zivotvesvete.cz/blog-1/

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

 

 

“SCHOVÁVAT SE JE K NIČEMU … UŽ CHCE TO ZMĚNU!”

Nuda, nuda, šeď … šeď, šeď, nuda 😃

Kolikrát bychom chtěli něco udělat nebo máme nějaký sen, ale máme také obavy a strachy z věcí, co vyprodukoval náš mozek. Proto se chováváme doma, v “bezpečném komfortu” a říkáme si, že kdo nic nedělá, nic nezkazí.
To je sice pravda, ale také nic nezíská a nezažije.
Proto, pokud máte jen malé nutkání udělat něco jinak, podle sebe, udělejte to!
Neexistují špatná a dobrá rozhodnutí. Každá naše volba vyvolá další chod našeho života a vždy to můžeme zase jinou volbou změnit.
Získáte tak větší sebevědomí a odvahu do následujících kroků.

A pokud ty touhy jsou cestovat, neváhejte se na mě obrátit a mohu Vám ukázat jaké máte možnosti.
Napište na jana@zivotvesvete.cz

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

 

 

“PRVNÍ ZÁPAD SLUNCE NA SVĚTĚ? …. KLIDNĚ, JAK SI PŘEJETE!”

Tato fotka vznikla na Novém Zélandu, na místě, kde jako první na světě slunce zapadá a zase vychází. To nebyl úplně můj sen (resp. jsem nevěděla, že tam takové místo je, když jsem tam letěla), ale procestovat Nový Zéland ano. A jsem moc vděčná, že jsem si ho splnila.

Každý by si měl být vědom toho, že si může své sny plnit.
Ano, většinou je proto potřeba něco udělat, zvednout se z gauče, zvednout se od počítače a vylézt trochu ze své komfortní zóny. Tam totiž začíná to učení se životem a získávání zážitků.

Pokud máte svá přání a sny, splňte si je! Kdy jindy než teď?
Není na co čekat. Jak se říká: “Není čas, ztrácet čas.”

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

 

 

“VYŠLETE POTOMKY DO SVĚTA … A TŘEBA DOSPĚJÍ DOSYTA!”

Někdy je třeba trochu ty naše děti popostrčit, když se nemají k tomu opustit hnízdo.
Někdy je třeba jim dát tu možnost, aby mohli udělat rozhodnutí za sebe, pro sebe, pro svůj život, pro svou budoucnost.Zahraniční zkušenost je pro mne vstupem do dospělosti, osamostatnění se, odpoutání se. I kdyby to měla být jen jednorázovka a nikdy víc. Ta zkušenost je k nezaplacení.
Vnímám tuto životní zkušenost jako velkou výzvu pro mladé lidi i jejich rodiče.

Chtěli byste vědět jaké jsou možnosti? Kdy můžou začít bezpečně cestovat? Kolik vás to bude stát? Proč by vůbec měli odjet? Napište mi a domluvíme konzultaci.

https://www.zivotvesvete.cz/kontakt/

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

 

“SVĚTE DIV SE … DĚTI JSOU JEŠTĚ DOMA? POMŮŽU JIM S BATOHAMA.”


Pustit své děti může být pro rodiče těžké. Měli by to ale zvládnout a podpořit své mladé, aby opustili rodinné hnízdo a vydali se na vlastní cestu. Někdy i doslovně, na cestu do zahraničí, mimo svůj komfort, postavit se na vlastní nohy, naučit se postarat sám o sebe, když rodiče nestojí za zády.
A věřte nebo ne, dokáží (i dokážeme) víc než si myslíme, když musí a když jim dáme tu možnost, příležitost a důvěru.S možnostmi vám mohu pomoci při konzultacích (https://www.zivotvesvete.cz/konzultace/).

Být připraven a jazykově vybaven do začátku určitě zvýší sebevědomí a s tím mohu pomoci Výukou angličtiny JINAK
(https://www.zivotvesvete.cz/vyuka-anglictiny/).

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

 

 

“Nejlepší je udělat si na vše svůj pohled na základě vlastní  zkušenosti.”  Jana Kalenská, autorka projektu a aktivit Život ve světě

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *